Witamy w Programie Odchudzania Cambridge

Drogi Kliencie, jeśli trafiłeś na naszą stronę, to oznacza, że podjąłeś decyzję o zmianie swojego stylu życia.

Wybrałeś zdrowie i postanowiłeś zerwać ze starymi nawykami żywieniowymi.

Całkowita przemiana materii

Prof. Alan Howard, który pracował nad formułą żywności dla astronautów, wykorzystał doświadczenia swoje oraz zespołu badawczego i stworzył receptury niskokalorycznych produktów. Unikatowość tego projektu polegała na takim skomponowaniu posiłków, by dostarczały wszelkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu składników mineralnych i witamin, przy jednoczesnym ograniczeniu ich kaloryczności. Tak powstały produkty, które od ponad 20 lat pomogły schudnąć milionom klientów na całym świecie.

Różnie radzimy sobie z nadwagą – jednym przeszkadza pięć dodatkowych kilogramów, inni problem zauważają dopiero, kiedy ich waga zaczyna być trzycyfrowa. Dlatego, wraz z zespołem ekspertów opracowaliśmy program Cambridge Weight Plan, który wspomaga naszych klientów w walce o lepszy wygląd, a przede wszystkim o zdrowie.

Nasz program nie tylko prowadzi do zmniejszenia masy ciała. Został przygotowany tak, by z pomocą konsultanta, nauczyć Cię prawidłowych nawyków żywieniowych.

Decydując się na odchudzanie stosujemy odpowiednio dostosowany program Cambridge. Przechodzimy z etapu na etap, poprzez stabilizację i utrzymanie wagi. Istotnym jest wprowadzanie do jadłospisu na początku warzyw i posiłków białkowych, a następnie owoców, stopniowo doprowadzając do pięciu posiłków dziennie.

Jeśli podjąłeś decyzję o zmianie w Twoim życiu i wybrałeś zdrowie, to z pewnością Konsultant Cambridge oraz wiadomości zawarte na stronie pomogą Ci w osiągnięciu wymarzonej wagi.

Otyłość stała się epidemią

Znasz przewlekłą chorobę niezakaźną o zasięgu globalnej epidemii?
Tak, nie mylisz się - chodzi nam o otyłość! Na całym świecie coraz więcej osób, niezależnie od wieku, ma nadwagę. Wyniki badania (WOBASZ), które oceniały między innymi częstotliwość występowania nadwagi i otyłości wśród Polaków, wskazują, że niewiele ponad 40% Polaków ma właściwą masę ciała. Oznacza to, że większość naszego społeczeństwa to osoby z nadwagą lub otyłością. Blisko jedna trzecia badanych (32%) cierpi na nadwagę, 14% na otyłość (TNS OBOP).

Wykazano również, że nadwaga częściej dotyczy mężczyzn (40, 4%) niż kobiet (27,9%). Ponadto okazało się, że aż 72% Polaków, czuje się zbyt grubo, a świadomość tego faktu znacznie zwiększyła się w ciągu 3 ostatnich lat. Prawie 18% z nas, choć raz w życiu próbowało schudnąć, dowodzą najświeższe badania na temat wagi Polaków przeprowadzone przez ośrodek badań TNS OBOP (sierpień 2008).

Próby walki z nadwagą i otyłością częściej podejmują kobiety, bo aż 29%, przy zaledwie 6% zaangażowanych w odchudzanie mężczyzn. Kobiety wykazują też więcej entuzjazmu w walce o zgrabną sylwetkę.

Otyłość nie jest jedynie problemem kosmetycznym, jest też niejednokrotnie przyczyną złego samopoczucia oraz wielu schorzeń. Na choroby serca i udary, cukrzycę oraz niektóre odmiany raka, częściej zapadają osoby otyłe, niż te, których masa ciała jest prawidłowa. Nie należy także zapominać o psychologicznych aspektach nadwagi i otyłości. Poczucie osamotnienia i niezadowolenia ze swojego wyglądu, również częściej towarzyszą osobom z nadwagą.