Program Cambridge 6 stopniach energetycznych
Stopień 1 Stopień 2 Stopień 3 Stopień 4 Stopień 5 Stopień 6
Program Odchudzania Cambridge oparty jest na 6 stopniach energetycznych, które pozwalają zredukować masę ciała, a potem ją ustabilizować, aby nie doszło do efektu jo-jo. Dieta opiera się na połączeniu gotowych, niskokalorycznych produktów Cambridge z posiłkami konwencjonalnymi. Wyjątek stanowi stopień 1 Programu (dieta VLCD, czyli bardzo niskokaloryczna - poniżej 800 kcal/dziennie), gdzie spożywane są wyłącznie zbilansowane produkty Cambridge. Ze względu bezpieczeństwa dla zdrowia, stosowany jest on wyłącznie za zgodą i pod kontrolą lekarza.

Rozpoczęcie diety zaczyna się od fazy odchudzania (na ogół stopień 2 lub 3 Programu, czyli odpowiednio 810 lub 1000 kcal). Na tym etapie spożywa się produkty Cambridge w połączeniu z jednym lub dwoma posiłkami konwencjonalnymi. Następny etap to faza stabilizacji masy ciała, czyli stopniowe wyłączenie z diety produktów Cambridge na rzecz tradycyjnych, właściwie skomponowanych posiłków. Aby uniknąć niedoborów w organizmie, każdy posiłek Cambridge zapewnia 33% dziennego zapotrzebowania na witaminy i składniki mineralne, wysokiej jakości białko oraz niezbędną ilość węglowodanów i tłuszczów.

Program Odchudzania Cambridge można dopasować do indywidualnych potrzeb klienta, uwzględniając jego stopień nadwagi lub otyłości, wiek, płeć, rodzaj wykonywanej pracy, styl życia, preferencje smakowe itp. Jedną z zalet Programu jest j BEZPŁATNA opieka konsultanta/dietetyka! To on, na podstawie wypełnionej przez klienta „Karty Zdrowia”, stwierdza czy nie ma przeciwwskazań do stosowania Programu. Z diety nie mogą korzystać dzieci, młodzież <14 roku; osoby ze wskaźnikiem BMI <20; kobiety w ciąży i karmiące piersią lub które urodziły dziecko w ciągu ostatnich trzech miesięcy; osoby chore na anoreksję, porfirię, schizofrenię lub inne zaburzenia psychiczne; osoby przyjmujące leki stosowane w leczeniu otyłości, inhibitory monoaminooksydazy; osoby, które w ciągu ostatnich trzech miesięcy przeszły atak serca lub udar mózgu oraz osoby uzależnione od substancji psychotropowych, narkotyków, alkoholu. Osoby przyjmujące leki na receptę wymagają nadzoru lekarza. W przypadku ich braku dobiera odpowiedni stopień diety. Należy pamiętać, że aby schudnąć i utrzymać wagę, trzeba ściśle stosować się do zasad określonych na poszczególnych stopniach Programu i do wytycznych konsultanta, który podczas zalecanych cotygodniowych spotkań kontrolnych ocenia postępy w odchudzaniu i na ich podstawie ustala dalszy program diety.

Zbilansowane produkty Cambridge stosowane zgodnie z zaleceniami Programu przynoszą efekt. Chudniesz!